O mnie

Nazywam się Justyna Kozłowska. Od dziecka uwielbiam obcować z tekstami. Pewnego dnia postanowiłam przekuć to w sposób na życie. Tak narodziło się Studium Tekstu. W mojej pracowni obróbki słowa pomagam takim osobom jak Ty kreować atrakcyjny przekaz, który trafia do odbiorców.

"Jakość to to, co sprawia, że rzecz jest rzeczą, którą jest."

~ Arystoteles, Categoriae ~

To moje podejście do jakości. Nie będę tu pisać wyświechtanych frazesów w stylu: “W trosce o zadowolenie moich klientów i wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom i potrzebom, stale podnoszę swoje kwalifikacje, aby oferować Państwu najwyższą jakość usług, bla, bla, bla…”.

Ja oferuję Ci redakcję, która będzie uczciwą redakcją, copywriting, który będzie solidnym copywritingiem, i skład, który będzie fachowym składem. A nie jakąś podróbką.

Oferuję Ci usługi w wersji premium nie dlatego, że tak robią wszyscy, ale dlatego, że znalazłam potwierdzenie u moich Mistrzów i Klientów, że mogę właśnie takie usługi Ci zaoferować.

Dlatego dziś, po latach doświadczeń, zdobywania wiedzy i praktykowania umiejętności, chcę współpracować z poważnymi Klientami, którzy szukają poważnego specjalisty. A także jakości sensu stricto, którą można łatwo udowodnić.

Jeśli takie podejście do jakości wpisuje się w to, czego oczekujesz po współpracy i co też chcesz dawać innym – chociażby za pośrednictwem swoich treści – to zapraszam do kontaktu!

Studium Tekstu Justyna Kozłowska
+ 0
Tyle lat zgłębiam swoją pasję do słowa
+ 0
Tyle lat zawodowo zajmuję się obróbką tekstów

Nie robię niczego, w czym nie czuję się pewnie

Copywriting, redakcja, korekta, skład, transkrypcje. Nie za dużo tego, jak dla jednej osoby?

Po pierwsze – nie proponowałabym Ci żadnej z tych usług, gdybym nie miała odpowiednich do tego kwalifikacji. I pewności, że mogę dawać Ci naprawdę wysoką jakość.

Nic, co robię, nie jest kwestią przypadku. Przez wiele lat ciężko pracowałam, żeby być tu, gdzie jestem, i robić dobrze to, co robię. I to odróżnia mnie od wielu innych usługodawców, których znajdziesz na rynku.

A po drugie – uważam, że wszystkie te usługi niesamowicie się ze sobą łączą. Na tekst trzeba patrzeć globalnie. Liczy się pomysł na treść. Ale liczy się też jakość tego, jak ten pomysł przedstawisz. No i oczywiście forma, w jakiej to zrobisz. Ja pomogę Ci budować atrakcyjny przekaz na każdej z tych trzech płaszczyzn.

Od lat pracuję w tym systemie i klienci bardzo sobie chwalą to, że trzymam pieczę na ich treściami od początku do końca – od ich tworzenia, przez optymalizację, aż po nadanie im atrakcyjnej formy.

Justyna Kozłowska
Przypadek?

Wróżba na roczek. Wybrałam długopis i książkę. Od tamtej pory nic się nie zmieniło. Może poza tym, że dziś częściej wybieram książkę i… laptopa.

Słowa tworzą rzeczywistość. Szczególnie tę wirtualną, w której Ty też zapewne działasz. I mają moc sprawczą. Czy chcesz nią dysponować? Pomogę Ci w tym.

Wystarczy, że do mnie napiszesz

Chcesz dowiedzieć się o mnie czegoś więcej? (Tylko dla chętnych)

Poznaj 8 moich doświadczeń, z których możesz czerpać garściami

Magister językoznawstwa

Językoznawstwo! To nim zajmowałam się na studiach. Godzinami badałam język, jego strukturę i bogactwo. I wyrabiałam w sobie cechy, które są niezbędne również w pracy redaktora i korektora – skrupulatność i dokładność. Dzięki nim z należytą uważnością prześledzę Twój tekst w poszukiwaniu błędów językowych, potknięć czy nieścisłości.

Nie obawiaj się. Nie buduję swojej marki tylko na tym, czego nauczyłam się w szkole wiele lat temu, czy na tym, co mi się wydaje. Na bieżąco śledzę zmiany zachodzące w języku, aby móc zawsze służyć Ci aktualną wiedzą językoznawczą.

Edytor tekstów z zawodu

Na studiach ukończyłam specjalizacje glottodydaktyczną i edytorską. W tej pierwszej pociągało mnie propagowanie języka polskiego wśród ludzi z bliższych i dalszych zakątków świata. Druga dała mi możliwość realnego przyczynienia się do poprawy jakości publikowanych dzisiaj tekstów.

Fascynujący świat edytorstwa pochłonął mnie do reszty. Dziś czerpię z niego garściami po to, aby Twoje projekty, które powierzasz Studium Tekstu, przygotowywane były zgodnie z najwyższymi standardami sztuki edytorskiej.

Autorka tekstów

Jednym z moich studenckich sukcesów jest opublikowanie dwóch tekstów w wydawnictwach zbiorowych. Dzięki temu doświadczeniu dziś potrafię postawić się w Twojej sytuacji autora tekstu. Wiem, jakie obawy Ci towarzyszą, kiedy oddajesz tekst w ręce redaktora czy składacza. Wiem, jak bardzo zależy Ci na pozytywnym odbiorze czytelników. Wiem, z jaką niepewnością się mierzysz.

Właśnie dlatego współpracę z moimi klientami buduję na empatii. Ty też możesz na nią liczyć, kiedy będziemy pracować nad Twoimi treściami.

Miłośniczka literatury dziecięcej

Tak się złożyło, że zanim całkowicie poświęciłam się budowaniu własnej marki, miałam wiele epizodów związanych z literaturą dziecięcą. Pracując nad tekstami dla dzieci, trzeba być bardzo kreatywnym, ale i uważnym. Dbać o prosty, ale i wartościowy przekaz. Wychodzić poza schematy myślowe, ale też trzymać się pewnych reguł.

To wszystko przydaje się również przy tworzeniu i opracowywaniu treści dla tych całkiem dorosłych odbiorców. Powiem więcej – według mnie to recepta na idealny copywriting!

Certyfikowana copywriterka

Tak! Dziś już mogę tak siebie nazwać. Jestem absolwentką prestiżowego studium copywriterskiego, stworzonego i prowadzonego przez jednego z najwybitniejszych polskich copywriterów, Jarka Kaniewskiego. Ale nie spoczywam na laurach!

Copywriting to język współczesnego świata. I – tak samo jak ten świat – podlega dynamicznym zmianom. Dlatego nieustannie doskonalę swój warsztat copywriterski, pochłaniam fachową literaturę i dokształcam się na kolejnych kursach. A potem przekładam teorię na praktykę, by móc oferować Ci naprawdę wartościowe treści.

Zapalona researcherka

Research to podstawa copywritingu. A ja wprost go uwielbiam! Uwielbiam zgłębiać nowe dziedziny, tworząc content, i poznawać od podszewki biznesy klientów, pisząc teksty na strony.

Kreowanie wartościowych treści możliwe jest tylko wtedy, kiedy głęboko wnikniemy w temat i dobrze go poczujemy. W tym pomaga mi research – narzędzie do zdobywania wiedzy. I tylko do tego! Resztę, czyli cały koncept na tekst, zawsze wymyślam sama. Możesz mieć pewność, że stworzę dla Ciebie oryginalny przekaz. Bez nieetycznych zabaw z Ctrl+C i Ctrl+V.

Redaktor naczelna

W 2021 roku zostałam redaktor naczelną serwisu Copywriter.pl (wcześniej Upgrader.pl). To dla mnie wspaniałe wyróżnienie. Ale też szansa na zbieranie nowych doświadczeń.

Szlifuję tu swoje umiejętności redaktorsko-korektorskie, rozwijam wiedzę z zakresu copywritingu, marketingu i in., współpracuję ze świetnymi, inspirującymi content writerami, uczę się pracy z autorami tekstów. Tutaj zrobiłam też swój pierwszy (i nie ostatni) krok w WordPressie. Dzięki temu mogę szerzej spojrzeć na złożony projekt tworzenia treści na Twoją stronę internetową czy blog.

Praktyk z 8-letnim stażem

Dużo tu mówię o wiedzy i procesach jej zdobywania. Ale czym byłaby teoria bez praktyki? W tym roku Studium Tekstu skończyło 5 lat. I minęło 7 lat, odkąd działam na rynku. Przez ten czas opracowałam i napisałam setki przeróżnych tekstów. Z każdego powierzonego mi zlecenia wyciągnęłam jakąś naukę i wnioski dotyczące tego, jak jeszcze mogę udoskonalić moje usługi.

Ty dziś możesz korzystać z sumy tych doświadczeń i rozwijanego od lat warsztatu. Pod jednym warunkiem. Że szukasz poważnego specjalisty i poważnie traktujesz swój przekaz.

Jak znaleźć prawdziwego eksperta ds. tekstów? Skoro tu jesteś, to już nie musisz szukać.

Po prostu do mnie napisz

×