Gdy masz swój tekst

Poważna redakcja i korekta dla poważnych twórców treści*

Poważny twórca treści poważnie podchodzi do swoich odbiorców oraz do tego, co i w jaki sposób im komunikuje. Czy jesteś poważnym twórcą treści?

Twoje treści zasługują na profesjonalne opracowanie

Po co Ci redakcja i korekta?

Ich nadrzędną funkcją jest sprawienie, że tekst będzie poprawny językowo i stylistycznie.

Ale nie o poprawność samą w sobie tutaj chodzi, a o to, co dzięki niej zyskujesz. Co to jest?

Pewność, że Twoje teksty:

W skrócie — dzięki redakcji i korekcie zyskujesz pewność, że Twoje teksty są ATRAKCYJNE dla odbiorców.

Atrakcyjność zwiększa szansę Twojego przekazu na to, że zostanie przeczytany do końca, a nie pominięty. W końcu po to został stworzony — by ktoś go przeczytał, dowiedział się, co masz do powiedzenia i zrobił to, na czym Ci zależy. Prawda?

Co Ci oferuję?

Kompleksową redakcję i korektę KAŻDEGO rodzaju tekstu.

…i wszystkie inne.
Rodzaj tekstu nie ma znaczenia. To, co ma dla mnie znaczenie, to cel, w jakim publikujesz swoje treści.
Koniecznie mi o nim opowiedz, a będę go miała z tyłu głowy, optymalizując Twój przekaz.

Dlaczego ja?

Bo widzę błędy, które pomija moja konkurencja.

I to właściwie najlepszy z powodów, jakie mogę Ci podać.

Spory procent tekstów, które trafiały do mojej pracowni przez ostatnich 6 lat, ktoś już wcześniej sprawdził. Niestety nieskutecznie.

Kto to był? Czasem znajoma polonistka, czasem koleżanka poetka, czasem jakiś student chcący dorobić korektami do czynszu, a czasem sam autor. Ale niestety zdarzały się też teksty, które przeszły przez ręce redaktorów freelancerów, a czasem nawet przez wydawnictwa.

Powiem Ci jeszcze więcej. W niektórych przypadkach ingerencja tych osób była bezpodstawna i miała oparcie w zasadzie “bo mi się tak wydaje”, a nie w rzetelnych źródłach językoznawczych. Mało? Spotykałam też takie przypadki, kiedy korektorzy poprawiali coś, co było poprawne, na coś, co było błędem.

Studium Tekstu Redakcja i korekta tekstów Transkrypcja i adaptacja

Uwierz mi, nie stać Cię na bylejakość i finansowanie tych, którzy się nie znają.

Dlatego ja oferuję Ci usługę redakcji i korekty w wersji premium.

Tak, publikowanie treści, w których są byki, jest skazą na reputacji. Powiedzmy to sobie otwarcie. Jawisz się w oczach swoich odbiorców jako osoba mało oczytana, niedokładna i niedbająca o przekaz (a może o coś jeszcze?).

Zadowoleni Klienci potwierdzają wysoki poziom moich usług

Opinie

Profesjonalizm, szybka realizacja zlecenia, bardzo dobry kontakt. Polecam z czystym sumieniem.

Konrad Olszewski Radca prawny

Polecam firmę Studium Tekstu jako profesjonalnego partnera w zakresie usług redakcyjnych i korektorskich. Zlecenie dokonania redakcji i korekty tekstu książki „Bagnet, piórnik, czarny chleb. Jak młodzi ludzie pomogli Polsce wybić się na niepodległość” Wydawnictwa ANIMUSZ zostało zrealizowane zgodnie z ustaleniami, w wyznaczonym terminie. W pracy Pani Justyna wykazała się zaangażowaniem, wnikliwością, dociekliwością i dokładnością a więc cechami, które z redaktora czynią dobrego redaktora. Panią Justynę wyróżnia też wysoka kultura osobista. Widać, że to people person, lubi ludzi i umie nawiązać z nimi bezpośredni, szczery kontakt, a to stanowi wartość dodaną w pełnej stresów pracy redakcyjnej. Reasumując, Wydawnictwo Animusz posługując się skalą 1-5 wystawia firmie Studium Tekstu ocenę 5, czyli najwyższą.

Krzysztof Patoka Wydawnictwo Animusz

Jestem pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu i wiedzy Pani Justyny. Dzięki konsultacji językowej u niej łatwiej mi teraz zrozumieć reguły rządzące gramatyką języka polskiego. Polecam jej usługi każdemu, komu zależy na szybkiej i fachowej pomocy w sprawach językowych.

Izabella Pacek

Profesjonalizm oraz wyczucie intencji debiutującego autora tekstu książki to nie jedyna zaleta Pani Justyny Kozłowskiej. Korekty tekstów również nie są jedyną zaletą rzetelnej pracy. Zawsze mogłem liczyć na pomoc przy konieczności rozwinięcia myśli czy zmiany tekstu. Bardzo dziękuję za dotychczasową współpracę i polecam się na przyszłość. Firmę Studium Tekstu polecam wszystkim osobom które zechcą skorzystać z jej usług.

Andrzej Szostak Pisarz

Bardzo dziękuję za dotychczasową współpracę w zakresie redagowania moich artykułów. Dzięki Tobie wiem, jakie popełniam błędy. Myślę, że dzięki Twoim radom, udzielanym w sposób bardzo przyjazny, moje artykuły będą coraz lepsze. Dziękuję i proszę o jeszcze.

Ula Antczak Redakcja "Co piszczy w Aleksandrowie"

Atrakcyjne treści w 6 prostych krokach

Koperta z wiadomością do Studium Tekstu

1. Kontakt

Skontaktuj się ze mną i prześlij swój tekst.

Ekran laptopa z otwartą wideokonferencją Studium Tekstu

2. Rozmowa

Odpowiedz na kilka moich pytań.

Uściśnięcie dłoni

3. Umowa

Dogadajmy zasady współpracy i wycenę.

Kanapa dla klientów Studium Tekstu

4. Oczekiwanie

Zaczekaj na pierwsze efekty mojej pracy.

Klient czytający tekst opracowany przez Studium Tekstu

5. Autoryzacja

Postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami.

Podniesiony w górę kciuk

6. Satysfakcja

Ciesz się atrakcyjnym przekazem.

Na czym dokładnie polega redakcja i korekta w Studium Tekstu?

01.

Usuwam z Twojego tekstu błędy językowe — ortograficzne, interpunkcyjne, leksykalne, gramatyczne, stylistyczne i edytorskie.

02.

Pracuję nad logicznością i jasnością przekazu.

03.

Likwiduję niezamierzone wieloznaczności.

04.

Proponuję Ci alternatywne rozwiązania tam, gdzie coś jest co prawda poprawne językowo, ale można by to udoskonalić.

05.

Staram się zwiększyć różnorodność leksykalną i interpunkcyjną.

06.

Wyjaśniam propozycje większych ingerencji w Twoją treść.

07.

Dbam o zachowanie Twojego indywidualnego stylu wypowiedzi.

08.

Doradzam, rozwiewam wątpliwości, dyskutuję, pytam, kiedy coś jest dla mnie niejasne.

09.

Przypominam Ci, po co publikujesz swój przekaz i dla kogo.

10.

Doprowadzam Twój przekaz do stanu, w którym jest optymalny, a Ty jesteś z niego zadowolony…

Cena

Ile kosztuje redakcja i korekta tekstu?

Każdy autor jest inny. Ma inny socjolekt i inny poziom kompetencji językowych. Jedna osoba pisze bardzo dobrze, a druga bardzo źle. Jedna posługuje się prostą, codzienną mową i językiem ogólnonarodowym, a druga profesjonalną, naukową, artystyczną czy regionalną odmianą polszczyzny.

Poza tym każdy tekst jest inny. Jeden skomplikowany czy bardzo specjalistyczny, a drugi łatwy, lekki i przyjemny.

Dlatego cena za profesjonalną redakcję i korektę zawsze powinna być dobierana indywidualnie, z uwzględnieniem tego, jaki jest tekst wyjściowy. To jego jakość i typ wpływają na wysokość stawki za stronę znormalizowaną.

A drugim czynnikiem, który oddziałuje na końcową wycenę, jest oczywiście objętość tekstu wyjściowego, czyli liczba stron znormalizowanych.

Wyjściowa stawka za redakcję i korektę

20 zł za stronę znormalizowaną
 • Dwa pełne czytania tekstu
 • Łatwy wgląd we wszystkie ingerencje
 • Ochrona Twojego indywidualnego stylu
 • Etapowa weryfikacja prac
 • Ostateczne decyzje po Twojej stronie
 • Nieograniczona liczba poprawek do niezaakceptowanych fragmentów
 • Praca w oparciu o aktualne źródła ortoepiczne
 • Moje pełne wsparcie we wszystkich kwestiach związanych z Twoim tekstem
 • Współpraca wykraczająca poza liniowe sczytanie tekstu i usunięcie oczywistych błędów

To wszystko – i wiele więcej – dostajesz w umówionej cenie.

Wyjściowa stawka za korektę

8 zł za stronę znormalizowaną
 • Czytanie kontrolne
 • Łatwy wgląd we wszystkie ingerencje
 • Możliwość wykonania korekty w pliku PDF
 • Możliwość naniesienia poprawek bezpośrednio w programie Adobe InDesign, panelu CMS, Canvie (bez trybu śledzenia zmian)
 • Praca w oparciu o aktualne źródła ortoepiczne
 • Moje pełne wsparcie we wszystkich kwestiach związanych z Twoim tekstem

To wszystko – i wiele więcej – dostajesz w umówionej cenie.

Szczegółowy przebieg redakcji i korekty

Po ustaleniu wszystkich formalności przystępuję do pracy nad Twoim tekstem. Wykonuję redakcję, czyli pierwsze czytanie. To jest najdłużej trwający etap prac. Po raz pierwszy zapoznaję się z treścią w całości, wsiąkam w nią i usuwam jak największą liczbę błędów, jakie uda mi się wychwycić przy pierwszym zetknięciu z tekstem. Poza tym proponuję Ci alternatywne rozwiązania w sytuacjach, które można by poprawić. Wyjaśniam mniej oczywiste zmiany. Zadaję pytania do kwestii, które są dla mnie niejednoznaczne czy niezrozumiałe. Zanim naniosę jakieś zmiany, chcę mieć 100-procentową pewność, co chciałeś/chciałaś przekazać.

Przesyłam Ci plik z tekstem oraz prostą instrukcję, w której tłumaczę, jak wykonać autoryzację. To jest czas, kiedy powinieneś/powinnaś przeczytać całą treść, od deski do deski, uwzględniając oczywiście moje poprawki. Każda z nich oznaczona jest kolorem i automatycznie opisana na marginesie. Masz szansę odnieść się do wprowadzonych przeze mnie zmian. Możesz pytać, zgłaszać uwagi czy wątpliwości. Proszę Cię również o odpowiedź na wszystkie zadane przeze mnie pytania, które znajdziesz w bocznych komentarzach. Oraz o zaangażowanie w proces autoryzacji. W końcu chodzi o tekst, który podpisujesz swoim nazwiskiem lub marką.

Odsyłasz mi plik z tekstem, a ja przystępuję do korekty, czyli drugiego czytania. Ponownie bardzo dokładnie zgłębiam treść. Usuwam błędy, których nie wychwyciłam przy pierwszym czytaniu, odnoszę się do Twoich uwag, odpowiadam na pytania, rozwiewam wątpliwości, proponuję alternatywne rozwiązania tam, gdzie nie jesteś zadowolony/zadowolona z tych zaproponowanych wcześniej. Oczywiście nanoszę też do tekstu efekty Twojej autoryzacji. A także usuwam oznaczenia redaktorskie zmian, które zostały przez Ciebie zaakceptowane.

Przesyłam Ci tekst do ponownej korekty autorskiej. Już nie musisz czytać go w całości. Wystarczy, że odniesiesz się do wyróżnionych w tekście miejsc z nowymi poprawkami i komentarzami wymagającymi Twojego rozstrzygnięcia. Postępujesz dokładnie tak, jak w punkcie 2., i odsyłasz plik z tekstem z powrotem.

Wykonuję ostatnie szlify. Nanoszę efekty Twojej drugiej autoryzacji. Czyszczę tekst z ostatnich oznaczeń redaktorskich. Formatuję go, jeśli tego potrzebujesz. Gdy wszystko jest już dopracowane, odsyłam Ci plik przygotowany do dalszych działań (publikacji w sieci, składu, druku). Jeśli jednak coś jeszcze wymaga przedyskutowania lub Twojej akceptacji, oczywiście pracujemy dalej. Do skutku i pełnej optymalizacji.

Brzmi jak wyzwanie, które wymaga mnóstwa Twojego zaangażowania? Nic bardziej mylnego! Tak naprawdę Twój wkład w opracowanie tekstu zależy tylko od Ciebie. To jest idealny scenariusz, ale wystarczy, że przedstawisz mi swoją wizję współpracy, a ja postaram się do niej dostosować.

Pakiety usług i usługi dodatkowe

Redakcja a korekta

Zgaduję, że jesteś dość zabieganą osobą. Wiem, ile czasu potrzeba na stworzenie treści, a pewnie nie zajmujesz się wyłącznie pisaniem.

Dlatego nie zastanawiaj się, czym różni się redakcja od korekty i z której z tych usług właśnie Ty powinieneś skorzystać. Czy naprawdę masz czas na to, żeby zgłębiać te różnice? Czy po prostu zależy Ci na tym, żeby sprawnie znaleźć eksperta, który dobrze opracuje Twój tekst?

Jeśli to drugie, to dobrze trafiłeś/trafiłaś. Wycenię Twój tekst uczciwie, na podstawie tego, ile pracy należy w niego RZECZYWIŚCIE włożyć. A nie w oparciu o to, czy zapłaciłeś/zapłaciłaś mi za redakcję, czy tylko za korektę.

Poprawię KAŻDY rodzaj błędu. Zaproponuję Ci alternatywne rozwiązania WSZĘDZIE tam, gdzie będzie to z korzyścią dla atrakcyjności treści. I nie będę analizować, czy to lub tamto działanie przypadkiem nie wykracza poza ustaloną stawkę. Po prostu zrobię swoje.

Tylko takie podejście pozwala mi uczciwie wykonywać zawód redaktora językowego i gwarantować wysoką jakość usług.

Pomogę Ci rozstać się z Twoim tekstem i puścić go w świat

Wzbraniasz się przed wciśnięciem przycisku “Wyślij” i opublikowaniem swojego przekazu? Nie masz pewności, czy Twój tekst jest doskonały? A może wiesz dobrze, że są w nim błędy, ale nie potrafisz ich poprawić lub nie masz na to czasu?

Jest kilka złych wyjść z tej sytuacji:

Biurko z szufladą

Możesz ze strachu schować tekst do szuflady...

…i zapomnieć o ulubionym hobby, własnym blogu, wydaniu książki, sprzedaży e-booka, pozyskiwaniu klientów za pomocą newslettera, nawiązaniu kontaktu z potencjalnym partnerem biznesowym, a nawet nowej ścieżce kariery. Czy o każdej innej korzyści, jaką chcesz uzyskać dzięki temu tekstowi.

Kobieta patrząca przez lupę

Możesz wpaść w wir autokorekt...

…które najprawdopodobniej doprowadzą Cię do katastrofalnego efektu. Dlaczego? Bo będziesz poprawiać tekst, kierując się strachem, niepewnością, wątpliwościami czy chęcią odwleczenia publikacji. Zatracisz świeżość, a może nawet cały pierwotny koncept. I mówię Ci to z własnego doświadczenia.

Dziecko zasłaniające oczy

Możesz zasłonić oczy, przeżegnać się...

…i wcisnąć enter. I zaczekać na to, co się wydarzy. Ale czy taka brawura nie jest zbyt ryzykowna i stresująca? Czy naprawdę chcesz przekonać się o jakości swojego tekstu dopiero wtedy, jak zacznie on żyć własnym życiem?

A jakie jest wobec tego dobre rozwiązanie?

Mężczyzna piszący tekst na laptopie

Najlepsze, co możesz zrobić...

…to napisać tekst najlepiej, jak umiesz w danym momencie, kierując się pierwotną motywacją, jaka Ci przyświecała (weną, pasją, zaangażowaniem, wiedzą, chęcią, potrzebą, koniecznością). A następnie wysłać go do mnie do optymalizacji.

Nie powinno się puszczać w świat słabej jakości tekstów. Skoro tu jesteś, to znaczy, że bardzo dobrze to rozumiesz. Ci, którzy to robią, są stratni. Ich teksty nie działają tak, jak by sobie tego życzyli lub jak mogłyby działać, gdyby zostały dopracowane.

Niestety zdecydowana większość treści, na które natrafiam, ma ewidentne błędy. Rzadko zdarzają się takie, które są naprawdę dobre.

A czy Twoje teksty należą już do tej mniejszości?

Czarny pion wśród białych na szachownicy

Zanurzmy Twoich odbiorców w dobrze napisanym przekazie

Dzięki redakcji i korekcie w wersji premium Twoje teksty nabiorą mocy, sensu i polotu, o jakich Ci się dotąd nie śniło. A Ty zyskasz pewność siebie i odwagę, by przekazywać światu to, co masz do przekazania. Obojętnie, czy na firmowej stronie internetowej, w powieści, w mailu do klienta czy na blogu eksperckim.

Pomogę Ci stać się atrakcyjnym autorem. Razem wykreujemy treści, które Twoi odbiorcy przeczytają z przyjemnością i bez niepotrzebnego wysiłku.

To co, bierzemy na warsztat Twoje teksty?

Szukasz redaktora językowego, który uczciwie podejdzie do optymalizacji Twoich tekstów?

Napisz do mnie!