Gdy masz swój tekst

Fachowy skład tekstu dla tych, którzy potrzebują oprawy dla swoich treści

Twoje treści zasługują na atrakcyjną oprawę graficzną

Po co Ci skład tekstu?

Dobrze zrobiony skład jest wizytówką Twojego tekstu. I jest ostatnią rzeczą, o jaką możesz zadbać, by Twój przekaz był rzeczywiście atrakcyjny.

Z pomocą składu możesz:

Dzięki fachowemu składowi zyskujesz pewność, że Twój przekaz jest ATRAKCYJNY w swej formie.

A co za tym idzie – wyróżniający się, zrobiony zgodnie ze sztuką edytorską, czyli profesjonalnie, a przede wszystkim PRZYJAZNY DLA CZYTELNIKA.

Bardzo często to właśnie od składu (lub formatowania) zależy, czy odbiorca w ogóle zabierze się za lekturę i czy wytrwa w niej do końca. A przecież właśnie w tym celu publikujesz swój tekst, prawda? Aby był z chęcią przeczytany.

Co Ci oferuję?

Skład i łamanie (lub formatowanie) różnego rodzaju publikacji do druku i wyświetlania na ekranach, w tym m.in.:

Skontaktuj się ze mną, prześlij tekst, który chcesz złożyć i opisz krótko, czego potrzebujesz. A potem umówimy się na rozmowę o Twojej idealnej publikacji

Dlaczego ja?

Bo doskonale wiem, jak NIE składać tekstów. I po prostu tak nie robię.

Żeby było jasne – znam zasady edytorskie i wiem też, jak należy składać teksty. Ale wydaje mi się, że wyczulenie na to, jak można popsuć projekt graficzny, jest równie pomocne.

Wyczulenie to budowałam na studiach, gdzie edytorstwa uczyliśmy się w sporej mierze na błędach innych. Oglądaliśmy dziesiątki sknoconych publikacji i wyszukiwaliśmy błędy, które wpływały na ich odbiór, wygodę czytania i wygląd.

Praktykę tę kontynuowałam w pracy w bibliotece, gdzie każdego dnia przez moje ręce przewijały się dziesiątki, a czasem setki książek. Nie mogłam sobie odmówić analizowania ich pod kątem edytorskim. I czerpania inspiracji z tych pozycji, które były naprawdę dobre.

Dziś robię wszystko, co w mojej mocy, żeby żaden tekst, który wyszedł ze Studium Tekstu, nigdy nie był omawiany jako edytorski bubel.

Dzięki takiemu podejściu mogę zaproponować Ci komputerowy skład tekstu w wersji premium.

Chcę, aby layout, który zaprojektuję dla Twoich treści, zachęcał Twoich odbiorców do zapoznania się z nimi i maksymalnie im to uprzyjemnił. A także aby wzmacniał to, co masz do przekazania.

Oni już powierzyli skład swoich treści Studium Tekstu

Opinie

Pragnę zwrócić się do Państwa ze szczerymi wyrazami uznania dla Pani Justyny Kozłowskiej reprezentującej firmę Studium tekstu, z którą miałam przyjemność współpracować w końcowym etapie przygotowywania mojej rozprawy doktorskiej. Chciałabym podkreślić, iż walory edytorskie mojej dysertacji zostały wyróżnione w trakcie publicznej obrony. Pani Justyna jest osobą odznaczającą się sumiennością oraz zaangażowaniem w swoją pracę. Powierzony przeze mnie tekst został skorygowany w sposób profesjonalny, zgodny z obowiązującymi wytycznymi. Uwagi Pani Justyny uważam za niezwykle trafne w swej wymowie. Przyznaję, byłam mile zaskoczona kiedy w sytuacji, która wymagała pilnej konsultacji lub wprowadzenia ewentualnych zmian w ciągu kilku, kilkunastu minut otrzymywałam odpowiedź drogą meilową lub telefoniczną - było to niezwykle istotne z racji ograniczeń czasowych związanych z regulaminem studiów doktoranckich oraz koniecznością złożenia pracy w ściśle określonym terminie. Raz jeszcze dziękuję za pomoc merytoryczną oraz staranne przygotowanie tekstu. Wierzę, że niebawem podejmę współpracę z Pani firmą po raz kolejny. Polecam!

AW

Pani Kozłowska to edytor z ogromną pasją i zaangażowaniem. Posiada niesamowite umiejętności i wiedzę z zakresu prac dyplomowych. Studium prowadzone przez Panią Kozłowską cechuje się naprawdę wysoką skutecznością. Jest edytorem, któremu zależy na kliencie, na jego celach i na tym, aby szybko, sprawnie, profesjonalnie, dokładnie i rzetelnie poprawić tekst. Dokładnie wie, co robi.

plut. pchor. Norbert Michalski

Współpraca, którą nawiązałam w listopadzie 2017 roku, to z całą pewnością początek współpracy. Pani Justyna wykonała dla mnie kawał dobrej i solidnej „roboty” edytorskiej nad książką. Pracowała nad bardzo utrudnionym tekstem. Termin realizacji z wyprzedzeniem uzgodnionego terminu. Współpracę z firmą Pani Justyny oceniam wzorowo. Z największą przyjemnością polecam firmę Studium tekstu Justyny Kozłowskiej, jako kompetentną, rzetelną, terminową firmę. Pani Justyna charakteryzuje się wysoką kulturą i empatią.

Dorota Jędraszyk Wydawnictwo Literackie ATENA Poznań

Serdecznie dziękuję za kreatywne sprawdzanie tekstów do naszego pisma „Co piszczy w Aleksandrowie”. Zawsze czynisz z mało udolnych prób pisarskich redaktorów-amatorów profesjonalne, ciekawe teksty. Dziękuję również za interesującą szatę graficzną gazety i terminowe składanie. Możemy zawsze liczyć na Twoją podpowiedź, sugestię, a także wyrozumiałość. Bardzo dziękuję, że jesteś z nami, pomagasz i współtworzysz gazetę. Twoje profesjonalne podejście do współpracy powoduje, że „Co piszczy w Aleksandrowie” jest bardzo pozytywnie postrzeganym pismem.

Elka Grochulska Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego

Atrakcyjne treści w 6 prostych krokach

Koperta z wiadomością do Studium Tekstu

1. Kontakt

Skontaktuj się ze mną i prześlij materiały do składu.

Ekran laptopa z otwartą wideokonferencją Studium Tekstu

2. Rozmowa

Odpowiedz na kilka moich pytań.

Uściśnięcie dłoni

3. Umowa

Dogadajmy zasady współpracy i wycenę.

Stos dokumentów z inspiracjami do składu tekstu

4. Inspiracje

Prześlij wszystkie zgromadzone inspiracje i wizualizacje. Nieobowiązkowo!

Kanapa dla klientów Studium Tekstu

5. Oczekiwanie

Zaczekaj na pierwsze efekty mojej pracy.

Podniesiony w górę kciuk

6. Satysfakcja

Ciesz się atrakcyjnym przekazem.

O co w tym chodzi?

Masz wartościowe treści? To teraz zainwestuj w należytą dla nich oprawę

Dobrze złożony tekst po prostu się chłonie. Dopiero jak coś jest nie tak, jak jest niewygodnie, nieczytelnie, nieprzejrzyście, zaczynamy się męczyć, rozpraszać, zniechęcać do dalszej lektury.

Skład ma więc przede wszystkim nie zniszczyć dobrej treści, a stanowić dla niej ramę. Powinien ją eksponować lub uatrakcyjniać, a nie odciągać od niej uwagę (zarówno swoim niedopracowaniem, jak i przekombinowaniem).

Na czym dokładnie polega moja usługa?

01.

Przeglądam tekst i materiały, które chcesz złożyć – pod kątem jakościowym i ilościowym – tak by zorientować się, o jaki typ publikacji chodzi.

02.

Przeprowadzam z Tobą szczegółowy wywiad dotyczący tego, jak ma wyglądać Twoja wymarzona publikacja.

03.

Przeglądam przesłane przez Ciebie inspiracje i wizualizacje oraz szukam własnych.

04.

Projektuję makietę Twojej publikacji. Ustalam początkowe parametry strony i tekstu: format, wielkość marginesów, liczbę łamów, odstępy, interlinie itd. Dobieram rodzaj i wielkość fontów oraz kolorystykę projektu.

05.

Przesyłam Ci pierwsze wizualizacje i omawiamy kierunek, w którym mają podążać dalsze prace.

06.

Składam przesłane przez Ciebie materiały – projektuję poszczególne łamy, strony, rozkładówki, rozdziały, części.

07.

Etapowo dzielę się z Tobą efektami swojej pracy, tak bym mogła na bieżąco wprowadzać do projektu Twoje uwagi i sugestie.

08.

Kiedy już Twoje materiały są złożone, przystępuję do projektowania wszystkich wprowadzających i pobocznych części publikacji, np. strony tytułowej, redakcyjnej, spisu treści, końcowych wykazów, spisów i indeksów, bibliografii, wkładek, okładki itp.

09.

Wykonuję końcową weryfikację całego projektu. Sprawdzam jego zgodność z zasadami edytorskimi, ujednolicam, nanoszę poprawki edytorskie i typograficzne, optymalizuję w miejscach, które tego wymagają.

10.

Jeśli opracowujemy projekt interaktywny, wprowadzam hiperłącza, automatyzuję spisy i odnośniki, sprawdzam, czy wszystko działa i eksportuję do gotowego pliku. Jeśli przygotowujemy publikację do druku, zapisuję ją w wymaganych przez drukarnię formatach.

Cena

Ile kosztuje skład i łamanie tekstu?

Odpowiem jak zwykle – to zależy. Przede wszystkim od rodzaju publikacji. Inaczej składa się powieść, a inaczej kilkułamowe czasopismo z dużą liczbą zdjęć, ozdobników i z góry określoną liczbą stron. Inaczej wygląda formatowanie pracy dyplomowej z zakresu humanistyki, a inaczej – ekonomii. Inne trudności pojawiają się, gdy zajmujemy się tomikiem poetyckim, a inne – gdy robimy e-booka.

Na cenę ma wpływ przede wszystkim stopień skomplikowania layoutu i ilość materiałów graficznych, które uzupełniają tekst. Mowa tutaj np. o zdjęciach, grafikach, tabelach, wykresach, wzorach. Pod uwagę bierze się również wszystkie treści poboczne i dodatkowe, które nie wliczają się do początkowej puli znaków ze spacjami, np. spisy, wykazy, indeksy, strony tytułowa, redakcyjna, żywa pagina itp.

Drugim czynnikiem wpływającym na cenę jest oczywiście objętość publikacji. Tę wylicza się zazwyczaj na podstawie tzw. arkuszy wydawniczych. Wyjątkiem są projekty, w których ilość materiałów graficznych jest taka sama lub większa od ilości tekstu. Są to np. czasopisma, magazyny, katalogi, albumy itp. Tutaj ustala się stawkę za jedną stronę publikacji.

1 arkusz wydawniczy = 40000 znaków ze spacjami

Teksty proste

od 60 zł za arkusz wydawniczy

Tekst ciągły, podzielony na rozdziały/części

Teksty proste + grafika

od 80 zł za arkusz wydawniczy

Teksty złożone

od 80 zł za arkusz wydawniczy

Tekst ciągły, podzielony na rozdziały i podrozdziały, z żywą paginą, wypunktowaniami, przypisami dolnymi, bibliografią, końcowymi wykazami, interaktywnymi spisami itp.

Teksty złożone + grafika

od 100 zł za arkusz wydawniczy

Projekt strony publikacji

od 20

Tekst nieciągły, zazwyczaj kilkułamowy, uzupełniony dużą ilością materiałów graficznych i ozdobników, w którym każdą stronę lub rozkładówkę trzeba projektować osobno.

  • Praca w oparciu o aktualne zasady edytorskie
  • Nastawienie na pozytywne doświadczenia odbiorców
  • Nieograniczona liczba poprawek do niezaakceptowanych elementów i części projektu
  • Kontakt z grafikiem, fotografem, autorem treści, drukarnią i innymi osobami zaangażowanymi w projekt
  • Globalne spojrzenie na projekt dzięki doświadczeniom z zakresu copywritingu, redakcji, tworzenia stron www

To wszystko – i wiele więcej – dostajesz w umówionej cenie.

Pakiety usług i usługi dodatkowe

Zadbaj o spójność swojego przekazu w 100%

Publikacji, która jest naprawdę dobrze zrobiona, nie sposób nie odróżnić od tej, która jest kiepska lub zła.

Jeśli więc w swoich codziennych działaniach przywiązujesz wagę do jakości, zadbaj o nią również w kwestii layoutu, w który ubierasz swój przekaz. Tylko w ten sposób zbudujesz w oczach swoich odbiorców spójny obraz osoby, która na każdym kroku dba o klienta, czytelnika, followersa, ucznia…

 

Pamiętaj, że to, jak przekaz zostanie podany odbiorcy, jest równie ważne jak to, co zostanie mu w nim przedstawione.

Wejdź na wyższy poziom

Dziś każdy może zostać autorem tekstu w Wordzie czy Google Docs. Ale dzięki mojemu składowi czy formatowaniu Ty możesz stać się autorem profesjonalnie opracowanej publikacji, która będzie napawać Cię dumą. Różnicę widać gołym okiem.

Tekst poradnika w WordzieDwie rozkładówki poradnika złożonego przez Studium Tekstu
Dwie strony powieści w WordzieDwie rozkładówki powieści złożonej przez Studium Tekstu

Ładna szata graficzna jest jak wisienka na torcie, jakim jest Twój wartościowy przekaz. Dzięki niej sam zobaczysz, jak Twoje słowa nabierają mocy i zupełnie nieznanego dotąd wymiaru.

Zanim posmakujemy pierwszego kęsa tortu, najpierw zjadamy go oczami. Podobnie jest z treściami. Zanim przystąpimy do ich lektury lub przeglądania, mimochodem oceniamy to, jak zostały nam one zaserwowane. Skład jest tym, co może przykuć i zatrzymać na dłużej uwagę odbiorców.

Skład jest jak wisienka na torcie, jakim jest dobrze napisany tekst

Rozsmakujmy Twoich odbiorców w pięknie zaserwowanym przekazie

Słowa mają moc sprawczą, to prawda. Ale w dzisiejszym świecie bardziej niż kiedykolwiek trzeba je odpowiednio wyróżnić, aby miały szansę wybić się na powierzchnię bylejakości. Treści muszą być atrakcyjne, przejrzyste, czytelne, niemęczące wzroku i zachęcające do lektury.

Przy pomocy składu lub formatowania stworzę dla Ciebie ładną publikację, która będzie Twoją wizytówką, przyciągnie uwagę odbiorców i ułatwi im przyswojenie tego, co masz do powiedzenia.

To co, działamy z Twoim projektem?

Szukasz składacza, który stworzy fachowy projekt dla Twoich treści?

Napisz do mnie!